Webové stránky E-shop Pro ženy Pro muže Slevy a akce
Knihy
Doba jedová 6 - Špína, hygiena, imunita, alergie (B. Brett Finlay, PhD., Marie-Claire Arrietová, PhD -
Kód zboží VI.z50015
Výrobce Knihy
Dostupnost SKLADEM
Sazba DPH 10%
Cena 261 Kč s DPH
ks  
 
Osobní odběr ZDARMA na pobočkách eiffel optic. Pobočky otevřené i o víkendu.
Popis produktu Doba jedová 6 - Špína, hygiena, imunita, alergie (B. Brett Finlay, PhD., Marie-Claire Arrietová, PhD
Kniha Doba jedová 6 - Špína, hygiena, imunita, alergie se zrodila na základě pochopení, že studie v naší laboratoři - a v laboratořích několika dalších badatelů - prokazují, že mikrobi doopravdy ovlivňují zdraví dítěte.Popis

Oblast výzkumu střevní mikrobioty je nová, ale překotně se rozvíjí. Výsledky mohou být využity v medicíně a na trhu s léky mnohem rychleji, než je tomu u vývoje standardních léčivých přípravků. Autoři výstižně říkají: "Žijeme vpravdě v převratné době a jsme přesvědčeni, že se blíží nefalšovaná revoluce v medicíně. Jde o skutečně zásadní změnu v pohledu na lidský imunitní systém, ochranu proti nemocem a jejich léčbu. Proč je tato změna tak epochální? Protože nám umožní vypořádat se s mnoha zdravotními problémy tak radikálním způsobem, že se nám o tom ještě před pár lety ani nesnilo. Nejde přitom o žádné vzácné, ojedinělé choroby postihující hrstku jedinců. Jde o široce rozšířené alergie, astma, obezitu, diabetes, chronické střevní záněty, poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) nebo autismus. Vydržte, vydáváme se na vzrušující jízdu!"

Úryvek z úvodu:

Tato nová oblast výzkumu má navíc hodně co nabídnout lidem, kteří vychovávají děti a nemají možnost získat patřičné informace z nezáživných vědeckých publikací a studií, jejichž výsledky se v tisku často chybně vykládají. Někteří z nejlepších světových vědců se dobrali množství závažných zjištění, neobyčejně užitečných pro každodenní rozhodování o tom, jak vychávat děti, a tak jsme se rozhodli všechny nové informace soustředit do jediné knihy, jež by byla přístupná rodičům v běžném životě.

V úvodu nastíníme pár obecných informací o mikrobech a pak se zaměříme na otázku, co se v souvislosti s mikrobiotou děje s tělem těhotné matky a jak to jednou provždy ovlivní její dítě. Pak rozebereme samotný porod, kojení pevnou stravu a první roky života dítěte z hlediska jeho mikrobioty. Ve středním oddíle knihy si rozebereme otázky životního stylu (Mám si opatřit domácího mazlíčka? Co mám udělat s dudlíkem, který upadl na zem?) a užívání antibiotik. V závěrečné části přejdeme ke konkrétním, velice rozšířeným chorobám a k mikrobům, kteří se na vzniku těchto onemocnění podílejí. Tyto choroby zahrnují obezitu, astma, diabetes mellitus, zánětlivá střevní onemocnění, behaviorální a duševní poruchy, jako je autismus, a celou řadu dalších nemocí, u nichž jsme třeba před pouhými pěti lety ani netušili, že by v nich mikrobi mohli hrát nějakou roli.

Počet stran: 295

Rozměry: 140 x 200 mm

Vazba: brožovanáDalší sdělení

V naší nabídce naleznete také další knihy o dětech.

 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
d